1893. До каких пор ЖЭКи будут оббирать людей?
Прочитали
1458 | Комментариев
8
До каких пор ЖЭКи будут оббирать людей? Куда смотрят власти?
Елена, ЖЭК "Забота" - это ООО, а не коммунальное предприятие, поэтому они Горисполкому не подчиняются, а след-но волевым решением сменить руководство там невозможно, они просто выиграли конкурс на предоставление вам жилищно-коммунальных услуг
обратитесь ещё в Облгосадминистрацию и Госпотребинспекцию на Шевченко 58
Тогда, хотя бы скажите, что нам делать? Как их заставить работать? Почему Жек с нас требует деньги?, они ведь не предоставляют нам ни каких услуг.
мне к сожалению трудно однозначно сказать что вам делать, поскольку я такой же потребитель как и вы, но я написал куда ещё можно обратиться
в крайнем случае вы можете перестать платить и сагитировать к этому своих соседей, сначала предупредив ЖЭК, что это произойдёт, если они не выполнят своих обязанностей
Спасибо за совет. Скорее всего так и будем делать. Потому, как куда только не обращались, результата нет нигде. Никому до нас нет дела.
Елене Акимовой.
На этом сайте уже упоминался некий так называемый трёхсторонний договор, форма которого утверждена решением горсовета 13/63 в 2007г., который заключается между исполнителем услуг (он же в простонародии ЖЭК, любой формы собственности) который признан конкурсной комиссией департамента жкх победителем в конкурсе, а с другой стороны управлением комсобственности + департаментом жкх.
Так вот по договору эти две исполнительные структуры, являясь распорядителями коммунальной собственности, отдают эту собственность (в виде домов и территорий) на содержание такому победителю/исполнителю услуг.
Так вот абсурд в том, что собственник отдаёт своё имущество на содержание, но никакой ответственности на исполнителя не возлагает! В договоре нет финансовых обязательств между хозяйствующими субъектами и вообще никаких санкций за ненадлежащее исполнителем содержание отданного имущества. То есть - ОТДАЛИ и ПЛЕВАТЬ на то что с ним будет.
В тоже время в договоре указано что когда срок договора истечёт и отношения расторгаться, то исполнитель обязан вернуть имущество в состоянии не хуже того в каком тот его получил в начале отношений.
Да но, так как никаких актов технического состояния передаваемых исполнителю объектов не составлялось никогда, то и нет физически возможности оценить состояние имущества/домов на момент окончания договорных отношений. То есть это чистейшей воды ПРОФАНАЦИЯ !!!
Вот потому эти исполнители и плюют на всё и всех.
Ещё в бытность Новожилова, нач. департ жкх, он на сессию горсовета признался, что исполнители/жэки им не обязаны предоставлять какую либо свою документацию, тем более финансовую, чтобы оценить что, сколько и куда потратили из сумм им оплаченных, так как это частные структуры.
Кроме того решение 13/63 является именно регуляторным актом, который должен пройти строго прописанную процедуру, но этого пути этот регуляторный акт не проходил. И никто, в т.ч. прокуратура его никогда не обжаловала.
Если это решение обжаловать в суде и отменить, то грохнется вся система жкх в городе. Никто ни копейки не будет иметь право взыскивать с жителей всех многоэтажек.
Вот такое вот г твориться в этом городишке.
Что и как с регуляторным актом, можно ознакомиться здесь на сайте в юридических консультациях самого нач юридического управления горисполкома Смородинова - "Регуляторный акт" от 11.05.2011г.
Хотите поставить на уши ЖКХ и так чтоб уже не поднялась, чтоб город умер в мусоре? - вперёд!
если балансодержателей что-то не устраивает в договоре или в качестве
соблюдения его условий заказчиком услуг или собственником имущества,
пусть они в суд и обращаются, потребители со своей стороны могут иметь и
реализовывать претензии только к балансодержателю, отношения которого с
другими юр. лицами, кроме как в порядке общей эрудиции, их не должны
интересовать, потому что это не их проблема
к тому же эта, по
вашим словам, неопределённость я думаю имеет большое значение только в
отношениях департамента ЖКХ с ЖЭКами некоммунальной формы собственности,
а есть ЖЭКи коммунальные, которые так же забивают на свои обязанности
как и "частные" лавочки
и пункты о финансах там всё-таки есть
2.5.2. Сприяти перерахуванню Виконавцю субсидій та дотацій, отриманих із
державного та місцевого бюджетів в порядку, встановленому чинним
законодавством.
2.6.26. Своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення
виявлених недоліків, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг,
що виникли з його вини.
а вот главный пункт, который даёт право не платить ЖЭКу квартплату
2.6. Виконавець зобов'язаний:
2.6.17. Укладати з власниками квартир, квартиронаймачами, орендарями та
іншими співвласниками будинків договори на надання послуг з утримання
будинків, споруд та прибудинкових територій згідно з типовим договором.
если
нет договора нет отношений, а навязать потребителю услугу законно никто
не может, так как иначе это нарушение закона "О защите прав потребителя"
На доручення міського голови на Ваше звернення щодо надання послуг з утримання будинків, споруд, прибудинкової території та незадовільної роботи житлово-експлуатаційного підприємства, яке обслуговує житловий будинок № 15 по вул. Адміральській, яке надійшло на сайт міського голови, повідомляю наступне.
Даний житловий будинок (5-го класу) знаходиться на балансі та обслуговуванні житлово-експлуатаційного підприємства ТОВ «ЖЕК «Забота». Протягом останніх років до житлово-експлуатаційного підприємства від мешканців даного житлового будинку надійшло 12 скарг та звернень, з яких 5 надійшли у січні поточного року. Всі звернення та заявки своєчасно відпрацьовані працівниками підприємства. Звернень до департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради щодо незадовільної роботи ТОВ «ЖЕК «Забота» не надходило.
Діючим законодавством встановлено, що питання регулювання цін/тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій є компетенцією органів місцевого самоврядування. Рішенням виконкому міської ради від 27.02.09 № 638 затверджено статті витрат житлово-експлуатаційних підприємств на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для будинків житлового фонду Миколаївської міської ради, у тому числі для будинків 5-го класу по житлово-експлуатаційному підприємству ТОВ «ЖЕК «Забота» (тариф складає 1,21 грн. за 1 м2 загальної площі). Житлово-експлуатаційним підприємством надаються послуги відповідно до діючих тарифів.
Даний тариф не передбачає виконання повного об’єму робіт з ремонту конструктивних елементів будинку та інженерних комунікацій. Житлово-експлуатаційним підприємством виконуються лише необхідні роботи (поточний ремонт) з належного утримання конструктивних елементів відповідно до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд затвердженого Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.04 № 150.
Працівниками житлово-експлуатаційного підприємства в першій декаді лютого 2013 року виконані роботи з поточного ремонту дерев’яних сходин на другий поверх, покрівлі над місцем загального користування (кухнею).
З метою врегулювання порушених у зверненні питань та враховуючи, що поточний ремонт входить до складових тарифу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради надано доручення балансоутримувачу житлового будинку: виконати роботи з поточного ремонту водозливної системи, каналізаційної системи другого поверху, ремонту слухового вікна на горищі та стелі на кухні у першому півріччі 2013 року.
Пропоную Вам та мешканцям житлового будинку створити ініціативну групу, яка буде здійснювати контроль за якістю послуг, які надаються підприємством. У разі ненадання або надання не в повному обсязі послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, згідно з п.5 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04 споживачі мають право на проведення перерахунків за надані послуги в порядку визначеному договором або законодавством.
Хочу зазначити, що житлово-експлуатаційне підприємство ТОВ «ЖЕК «Забота» спроможне виконувати роботи з поточного ремонту житлового фонду при умові сплати мешканцями житлових будинків за послуги з утримання житлових будинків, споруд та прибудинкових територій в повному обсязі (станом на 01.02.13 борг мешканців житлового будинку за надані послуги становить 5437,08 грн., при місячному нарахуванні – 803,73 грн.). Для прискорення виконання підприємством ремонтних робіт мешканцям необхідно своєчасно сплачувати поточні платежі, що в свою чергу надасть можливість підприємству закуповувати необхідні матеріали для виконання поточного ремонту.